Haber Detayı
10 Temmuz 2018 - Salı 13:16
 
ADÜ Teknokent'te Dijital Üniversite Sunumu
ADÜ Teknokentte faaliyet gösteren yazılım bilişim danışmanlık şirketi, ADÜTEK Yerleşkesinde gerçekleşen organizasyonda ‘Dijital Üniversite’ konu başlıklı sunum gerçekleştirdi
TEKNOLOJİ Haberi
ADÜ Teknokent'te Dijital Üniversite Sunumu

Etkinliğe ADÜ Rektörü ve Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Cavit Bircan başta olmak üzere Rektör Yardımları ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Recai Tunca, Prof. Dr. Törün Özer, Prof. Dr. Halil Kırnak, Genel Sekreter V. Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Aslan Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Cemal İyem,  Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Adem Karakaş, Teknokent Yönetim Kurulu Üyesi ve Yapı İşleri Daire Başkanı Kamertap Cırık, firma yetkilileri Akın Çalışkan ve Dr. Öğretim Üyesi Elif Çalışkan yer aldı. 
 

Firma yetkilileri Akın Çalışkan ve Dr. Öğretim Üyesi Elif Çalışkan ‘Dijital Üniversite’ proje sunumlarını gerçekleştirdi. Üniversitelerde aidiyet duygusu ve kurumsal hafızanın oluşturulması için dijital üniversitelerin ne derece önemli olduğuna vurgu yapılan sunumda, ''ADÜ’lü olmak ayrıcalıklıdır''  sloganı ile yola çıkılacak proje önerisinde öğrenci ilgi sistemi, yoğunluk haritası, rotalama yerleşim yeri planlama gibi Türkiye'de ilk olacak proje anlatıldı. Günümüz dünyasında, donanımı iyi olan, akademik açıdan kendini geliştirmiş ve nitelikli ürünler üretenlerin daha ileride olduklarına işaret edilen sunumda,  Nitelikli insan gücünün ürettiğimiz ürünlere de yansıması gerektiği vurgulandı.  

 

Teknokent İddialı Projelere İmza Atacak 


Teknokent alanında faaliyet gösteren firmaların ülke ekonomisine ciddi katma değer sağlayacağını ve çalışmaların tüm hızıyla devam edeceğini ifade eden Rektör Prof. Dr. Cavit Bircan, “Adnan Menderes Üniversitesi olarak bu tarz yazılımsal projelerin ihtiyaç odaklı hareket edildiğinde başarılı sonuçları vereceğine ve Üniversitemize katkı sağlayacağını düşünüyorum” dedi.  
   

Daha sonra Teknokent alanında incelemelerde bulunan Rektör Prof. Dr. Bircan, Türkiye’de yazılım anlamında ciddi eksikliklerin olduğunu belirterek, ADÜ Teknokentin bu alandaki boşluğu dolduracağını sözlerine ekledi. 

Kaynak: Editör: Gündem Aydın
Etiketler: ADÜ, Teknokent'te, Dijital, Üniversite, Sunumu,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ADÜ Teknokent'te Dijital Üniversite Sunumu
ADÜ Teknokent'te Dijital Üniversite Sunumu
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir